Strona główna » Rodzaje taśm siatkowych stalowych

Rodzaje taśm siatkowych stalowych

  • by

Taśmy siatkowe stalowe to specyficzny rodzaj taśm transportowych wykorzystywanych w przemyśle do celów logistyki zakładu i magazynu. Często dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klienta, realizując różne, mniej lub bardziej złożone zadania technologiczne.

Taśmy siatkowe stalowe można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • Taśmy prętowe
  • Taśmy pętlicowe
  • Taśmy spiralne
  • Taśmy do przenośników spiralnych

Taśmy siatkowe prętowe

Ich głównym przeznaczeniem jest transport lekkich produktów a najczęściej znajdują zastosowanie branży spożywczej towarzysząc takim procesom jak chłodzenie, suszenie, gotowanie bądź smażenie.

Taśmy siatkowe stalowe cechuje między innymi energooszczędność – dzięki niskiej masie. Oszczędność kosztów za przyczyną łatwości konserwacji i czyszczenia a także elastyczność.

Taśmy siatkowe pętlicowe

Ten rodzaj taśm stalowych stanowi idealne połączenie stabilności powierzchni z wytrzymałością jaką daje użycie metalu. Z tego względu znajdują zastosowanie w transporcie lekkich ale też i ciężkich produktów i surowców. Bardzo często spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa żywności – będąc najczęściej stosowane w branży spożywczej.

Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się w takie miejsca jak suszarnia gdzie powietrze suszy produkty podczas transportu.

Taśmy siatkowe spiralne

Jest to jedna z najpopularniejszych rodzajów taśm siatkowych stalowych. Jej uniwersalne zastosowanie pozwala na użycie zarówno w transporcie ciężkich jak i lekkich materiałów. Występują w różnych wersjach – o splotach mniej lub bardziej gęstych. Wszystko zależne jest od potrzeb producenta danego typu produktów. Taśmy spiralne transportowe występują w wersjach bez drutu poprzecznego, z nim oraz z prętem poprzecznym karbowanym.

Taśmy siatkowe do przenośników spiralnych

Jest to nowoczesna taśma wykonana w technologii bez zastosowania złączy spawalniczych. Niweluje zatem ogniwo, które jak dotychczas stanowiły najsłabszy element konstrukcji taśmy.

W taśmach tych łączenia spawem zastąpiono wygnieceniem prętów poprzecznych o 180stopni a następnie poddanie ich mechanicznemu zakończeniu.

 

Czytaj więcej: Taśmy siatkowe stalowe